Sfoukli nás jako svíčku…

Velké Meziříčí – Hrotovice 3:0 (11, 23, 18), 3:0 (19, 19, 16)

V sobotu 14.1. pokračovala druhým hracím víkendem své jarní poloviny druhá národní odbíjenkářská. Ve skupině B tentokrát nebyl los soutěže k Hrotovákům příznivě nakloněn. Poslal je totiž do Velkého Meziříčí.
Ano, sice cesta na venkovní utkání časově zdaleka nejpříznivější za celou sezónu, ale… Velké Meziříčí má postupové ambice a ty prozatím také naplňuje. Disponuje velice mladým kádrem, zoceleným juniorskou extraligou. Tréninková píle, zápasové nadšení a v neposlední řadě tvrdá ruka trenérského „diktátora“ Judy vynesly domácím první místo v tabulce (14-4-1-1, 51b). To Hrotovice mají jiné starosti. Díky minulému dvojzápasu se snad poprvé od začátku soutěže odpoutaly od samotného dna ligového pořadí. Do „Mezu“ tedy vyrazily s touhou odvést si nějaký bodík a vylepšit aktuálně devátou příčku (3-1-1-15, 12b). Na podzim si z Hrotovic všechny body odvezl Velmez (0:3, 1:3). Od domácích se dal očekávat rychlý, dynamický volejbal, okořeněný tvrdým skákaným servisem, rychlým a razantním útokem ze stran a z „pípu“, vysokými bloky a obětavou hrou v poli. Vše se do posledního puntíku potvrdilo…

V naší sestavě chyběl tentokrát Sláťa, který plnil rozkazy svého zaměstnavatele. Sestava tedy vypadala následovně: nahrávač Kolda, přihrávači Váňa a Pítrs (letošní premiéra), ulívač Žibák, blokaři Víťa a Pája, polař Dodo, na lavičce Jarda a Cafin. Velmez na nás hned vletěl a od začátku nás vůbec nešetřil (8:1). Vypadalo to, že ani nepřelezeme desítku. To se nakonec těsně podařilo (25:11). Trošku jsme se oklepali, domácí se možná krapet ukolébali a hle v polovině druhého setu jsme měli o 4 body navrch my! Jenže náskok dlouho nevydržel a Velmez rychle srovnal, ale neodskočil (21:21). Domácí odztrátovali a pak přišel zřejmě rozhodující míč druhého setu. Skákaný servis Heřmánka nebyl sice nejtvrdší, ale přesně umístěný mezi naše dva plejery – eso (23:21). Hostitelé už si rozdíl pohlídali (25:23). I ve třetím setu jsme ze začátku vedli, ale opět jsme náskok rychle ztratili a ve druhé polovině setu už jsme nenašli síly na drama (25:18). Pauza hodinu a ¾ a hurá na polívku a pivko.

Odveta na přání domácího lodivoda začala v jednu. Soupeř prostřídal, u nás nahradil Víťu Cafin a Váňa pustil Jardu. Jestliže jsme dopoledne měli ve druhém a v polovině třetího setu jakousi šanci, ve druhém zápase takový okamžik nenastal. Meziříčí nás jasně přehrálo ve všech činnostech a zaslouženě si ponechalo všechny body a sety i z odpoledního měření sil.

Překvapení se tedy nekonalo, ale není proč věšet hlavy. Z „Velmezu“ se přece jen body nevozí a jsou jiní soupeři, které chceme v tabulce dohnat, ba i přeskočit. A právě utkání proti nim budou mnohem důležitější. Za týden nás ovšem nečeká soupeř o nic lehčí, než Meziříčí a to hradecká Slavia – stejně bodů jako „Velmez“. Sestava bude opět okleštěná, tak uvidíme, na co to bude stačit tentokrát. Nějaký ten bodík by pro nás měl cenu zlata!

Naše sestava: J. Beránek, J. Cafourek, J. Čeček, J. Doležal, J. Kolouch ml., Pa. Roupec, Pe. Roupec, V. Svoboda, I. Vrána, kouč J. Kolouch st.

Deníček:
* Jak by řekl Dodo: „Sfoukli nás jako svíčku…“
* Letošní premiéru si po zranění ramene odbyl Pítrs a hned dostal kapitánskou pásku a svůj premiérový start okořenil žlutou kartou z ruky sudího Pochopa…