Povinná vítězství

Sport V hotel Hrotovice – TJ Energetik Chvaletice 3:0 (17,23,23), 3:1 (19,-26,15,11)

V den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a taky v den volby „nového“ prezidenta ČR pokračovala dalším hracím dnem druhá národní volejbalová liga mužů. Ve skupině B změřili síly hrotovičtí odbíjenkáři s družstvem Chvaletic.
Domácím patřila v ligovém pelotonu čtvrtá příčka (10-2-3-7, 45:39, 37b), kdežto hosté se krčili na samém chvostu tabulky (5-2-0-15, 25:53, 19b) s již desetibodovou ztrátou na záchranu v soutěži. Papírovým favoritem tedy byli domácí, ovšem na podzim se body dělily stejným dílem (CHVA-HRO 3:1, 0:3).…

Tentokrát nám chyběli: Žibák, Víťa a Sláťa, který oficiálně oznámil přerušení volejbalové kariéry na neurčito. Začali jsme následovně: náhra Kolda, prda Kouba s Pítrsem, deska Cafin s Pájou, neutrál Váňa a držka Dodo, na lavičce Jarda. Soupeř si oproti podzimu „zapomněl“ doma oba smečaře, což se mělo projevit v jeho útočné síle. A také projevilo. První set jsme zvládli vcelku bez potíží (25:17), ale žádná volejbalová krása to nebyla. Možná za to mohl brzký začátek (v 9h), možná… Další dva sety jsme se nemohli od soupeře bodově odtrhnout a ten se nás držel jako klíště. Nedařil se nám útok, souhra středem vázla a po kůlech jsme až příliš často kazili. V poli jsme mohli také pochytat daleko víc míčů, neboť soupeř neoplýval drtivou silou, ale volil spíše technické údery. Přes to všechno jsme, spíš silou vůle, uhráli druhý i třetí set a to stejným poměrem 25:23.

Hosté projevili touhu hrát co nejdřív, tak jsme se domluvili za 35 minut. Něco jsme zblajzli, nějaký ten lahváček taky byl a šlo se na repete. Koubu vystřídal Jarda, hosté vyměnili nahrávače. První set, stejně jako ráno, celkem v klidu pro nás (25:19). V dějství číslo dvě jsme vedli 9:6, pak ale přišel útočný kolaps, kdy z pěti útoků šel jeden do bloku a čtyři přímo do autu! Rázem, ani nevěděl jak, byl na koni soupeř a vedení si držel až do koncovky (18:21). Podařilo se nám srovnat a měli jsme i setboly, které soupeř odvrátil. Pak nás hrubě poškodili rozhodčí, kteří náš útok, dobrého půl metru před zadní lajnu, označili jako aut. Hosté svou první šanci na zisk setu ihned využili (26:28). To bylo velké varování, že takový „vlažný“ výkon by taky nemusel ani na poslední mužstvo tabulky stačit! Další dva sety jsme přece jen omezili útočné nepřesnosti na minimum, v poli jsme přidali (několika parádními zákroky se blýsknul Kouba) a i když to stále nebyla pro oko diváka moc atraktivní podívaná, další drama už jsme nepřipustili (25:15 a 25:11).

Oči diváka asi chvílemi musely bolet, ale cíl v podobě šesti bodů byl splněn a o to hlavně šlo. Sice jsme zůstali na čtvrtém místě, ale čelo tabulky se trošku přiblížilo. Za týden máme volno (hraje se pouze dohrávka Prosek – Hradec) a týden na to vyrazíme do pražského Proseku a opět to vypadá na velmi, velmi okleštěnou sestavu.

Naše sestava: J. Cafourek, J. Čeček, J. Doležal, J. Kolouch ml., Pa. Roupec, Pe. Roupec, J. Spáčil, I. Vrána.

Deníček:
* Dvojice sudích Musil – Pivnička předvedla několik fatálních omylů!
* Stále platí, že letos jsme ještě nevyšli ani jeden hrací víkend bodově naprázdno. Uvidíme, co tomu řekne za dva týdny pražský Prosek…
* Loňská rubrika: po 24 zápasech máme už o deset bodů víc (43), než vloni za celý rok a to je ve hře ještě 36 bodů…
* Sláťa si asi v novinách přečetl, že Jágr je zraněnej, aby ho v NHL nikdo nechtěl a aby se mohl vrátit do Kladna. Sláťo, ale ty nemusíš bejt zraněnej, ty se nemáš kam vracet, ty seš v Hrotovicích doma!
* Druhý zápas byl dohrán už před úderem 13. hodiny, to je snad rekord!
* Na hotelu se odpoledne vykládaly tak sprostý vtipy, že to sem ani nemůžu napsat. Kdo by měl o jejich interpretaci zájem, nechť se obrátí na klubové vedení…

Napsal „Pítrs“.