Potvrdili jsme roli favorita

Sport V hotel Hrotovice – TJ Sokol Malá Skála 3:0 (21,21,18), 3:0 (19,23,20)

První listopadovou sobotu přivítali hrotovičtí volejbaloví reprezentanti na domácí palubovce soupeře z daleké (cca 220 km) Malé Skály. Loňský nováček měl sice famózní start do soutěže a dokonce figuroval na prvním místě, ale postupem času se tabulkou propadá níž a níž. Po týden starých debaklech v Hronově patřila hostům aktuálně devátá příčka (5 0 3 6, 23:29, 18b.). Hrotovice vstupovaly do zápasů ze čtvrtého místa (5-2-3-4, 29:27, 22b.) s touhou opět okusit sladkou chuť vítězství (po dvou porážkách v Třebové) a získat další body do našlapané ligové tabulky…

Tentokrát jsme nemohli počítat s Žibákem a Víťou. Sestava tedy vypadala následovně: pinkač Kolda, bombaři Pítrs a Kouba, neutrál Sláťa, deska Cafin a Pája, držka Dodo a na lavičce Jarda a Váňa. Začátek utkání vypadal slibně a při prvním technickém oddechu (TO) jsme byli na koni my (8:3). Náskok jsme drželi (16:10) a soupeř bral oddech při stavu stále příznivém pro nás (23:18). Pak ale hosté uhráli 3 body v řadě a oddech jsme signalizovali pro změnu my (23:21). To bylo ale ze strany Maloskalských v úvodní sadě vše (25:21). V úvodu druhé sady vystrčili hosté růžky (7:8) ale pasáží, kterou jsme ovládli v poměru 9:2, jsme opět převzali otěže setu do rukou my a už jsme je nepustili (25:21). Úvod třetího dějství vyšel opět lépe nám (8:4) a v polovině setu bylo naše vedení pětibodové (16:11). Hned po druhém TO se však hosté vzepjali a čtyřmi body v řadě donutili naši lavičku k žádosti o uklidnění. Náskok jsme však rychle získali zpět a už jsme ho do konce setu nepustili (25:18).

Do odvety jsme prostřídali: Jarda místo Kouby, Váňa místo Sláti a změny nebyly téměř znát. Dobře jsme takticky podávali, solidně přihrávali a vcelku spolehlivě útočili. V prvním setu jsme v jeho polovině opět získali slušné vedení (16:11), které jsme si pohlídali až do konce (25:19). Pokračovali jsme v solidní hře i po změně stran (8:4) a zdálo se, že nás nic nemůže zastavit (16:12), ale. Maloskalští najednou vycítili šanci a bod po bodíku se ve skóre přibližovali, až se přiblížili na rozdíl bodu jediného (23:22). Na náš setbol jsme ale v poli vystihli ulívku nahrávače „na druhou“ a následný protiútok jsme využili k zisku nejdramatičtější sady (25:23). V setu třetím už hosté pomalu rezignovali (8:3, 16:7) a debakl se jim podařilo zmírnit až před samým závěrem (25:20).

Dobrý výkon ve všech herních činnostech na poměrně nevýraznou Malou Skálu vcelku bez problémů stačil. Na hřiště se dostali všichni a všichni zahráli dobře. Nutno vyzdvihnout na útoku ve druhém zápase Váňu a Cafina, který byl k nezastavení! Tučný bodový zisk znamená posun na třetí příčku o pouhé tři body za vedoucí Žďár. A právě na hřiště dosavadního lídra soutěže se vydáme za týden.

Naše sestava: J. Cafourek, J. Čeček, J. Doležal, J. Kolouch ml., Pa. Roupec, Pe. Roupec, J. Slatinský, J. Spáčil, I. Vrána.

Deníček:
* Dvojice sudích Mačát – Palát svým velmi slušným výkonem přispěla k poklidnému průběhu obou utkání …
* Poprvé v letošní sezóně nás poctil svou návštěvou náš kouč a přivítali jsme ho hned ziskem šesti bodů…
* Loňská rubrika: vloni jsme měli touto dobou 6 bodů za 2 výhry, letos už 28 bodů za 9 výher…
* Byla to právě Malá Skála, kdo nám v samém závěru loňské sezóny „pomohl“ k udržení soutěže, když Skála v posledním kole nepovolila Jablonci ani bod…

Napsal „Pítrs“.