Peroutkův memoriál 2017

Dne 23.9.2017 jsme vyrazili na první a poslední předsezonní turnaj do Znojma. Turnaj se koná pravidelně každý rok za účasti 1. a 2. ligových týmů. Avšak kvůli kolizi začátku první ligy a turnaje se dostavilo celkem 10 týmů.
Systém turnaje tudíž byly dvě skupiny po 5 týmech, ze kterých postupovaly 4 týmy do pavouku k.o..
Ve skupině A nastoupily týmy Drásov, Netolice mladší, Znojmo, Holešov, Holubice.
Ve skupině B nastoupily týmy Třebíč, Netolice starší, Moravská slávia, VK Žabovřesky a Hrotovice.
Dojeli jsme v sestavě: Kolda, Pája, Cafin, Dodo, Ivan, Jarda a náš nový hráč Kouba.

Turnaj jsme zahájili s týmem Netolic. Byla vidět nervozita po velké hrací pauze, kterou mnozí hráči zažili, a proto to asi vypadalo v prvním setu, tak jak to vypadalo. Špatná přihrávka, samozřejmě dobrá nahrávka, ale bohužel vázl i útok. Takže v prvním setu jsme dostali nařezáno. Ovšem druhý set byl zcela opačný. Vrátily se skoro všechny herní činnosti a bylo vidět i větší odhodlání ukázat, že přece nejsme takový kopyta, který nastoupili v prvním setu. Dostali jsme se až na stav 24:21 pro nás, ale bohužel jsme nedokázali tento stav dohrát a prohráli i ve druhém setu. Tudíž první zápas a prohra 2:0

Druhý zápas jsme odehráli s týmem Moravské slávie, ve které nastoupili i hráči domácího Znojma. Začali jsme stejně jako ve druhém setu prvního zápasu velkou snahou a celkem i podařeným výkonem a proto jsme soupeře v prvním setu dokázali přetlačit a vyhrát první set. Druhý set se bohužel vrátil do kolejí prvního zápasu prvního setu, a proto výsledek skončil nerozhodným skóre 1:1.

Třetí zápas a derby proti Třebíči. Zápas v roli favorita jsme s přehledem zvládli a až na drobné zaváhání ve druhém setu jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Tým Třebíče bohužel moc nevzdoroval, ikdyž chtěl. Tedy 2:0 pro nás. A jistý postup ze skupiny.

Poslední zápas jsme odehráli proti týmu VK Žabovřesky. Jak hráči s Třebíče prožívali zápas s Třebíčí, tak náš nový hráč Kouba prožíval zápas proti klukům z Brna. Přesnou hrou, velkým odhodláním v poli, samozřejmě zase dokonalou nahrávkou a výborným útokem jsme dokázali soupeře zatlačit a dovézt první set do vítězného konce. Kluci z Brna se trošku divili a museli promíchat sestavou. Druhý set se nesl v podobném duchu, velký boj na obou stranách, přelévání vedení z jedné strany na druhou ale bohužel pro nás jsme nezvládli koncovku a set skončil vítězstvím pro Brňáky. Konečné skóre 1:1.

Po jednom vítězství, dvou remízách a jedné prohře jsem skončili na krásném 4.místě ve skupině B, tudíž jsme šli na prvního za skupiny A. Tím byl suverénní tým z Drásova. V tomto utkání jsme poznali, jak velké máme ještě rezervy proti zkušeným a sehraným týmům. Utkání skončilo 2:0 pro Drásov a pro naši skupinu 7 statečných vytoužený odjezd domů.
Kdybych měl turnaj zhodnotit, tak si myslím, že jako příprava před sezonou se nám celkem povedla, jenom škoda, že nemohlo jet více hráčů.

Takže co dodat: Chocni třes se 😀
Děkuji za pozornost a doufám, že se Vám můj první článek v mužstvu Hrotovic líbil a moc nenudil.

S pozdravem Kouba

P.S. Málem bych zapomněl, největší perla turnaje: v prvním zápase se povedlo něco, co jsem snad za celou dobu ještě neviděl. Zvedlý balon v poli, který šel beznadějně za lavičky na druhý kurt. Tu z ničeho nic se jako střela zjevil Cafin, který akrobatickým kopem levou nohou skoro z druhého kurtu, vrátil balon neomylně na palubovku soupeře, a jelikož z toho byli všichni tak překvapení jako já, balon skončil na zemi! Ale takový kop by měl skončit ve volejbalové kronice!