Nervózní vstup do druhé poloviny soutěže

Hrotovice – Česká Třebová 3:0 (-25, -15, -28), 3:0 (-19, -19, -15)

V sobotu 7.1. odstartovala jarní část druhé volejbalové národní. Ve skupině „B“ přivítali hrotovičtí odbíjenkáři tradičního soupeře Českou Třebovou. Domácím patřila po podzimní polovině soutěže poslední příčka (1-1-1-15, 6b). Hosté na tom byli o jediné místo lépe a ke spokojenosti jim také scházelo mnoho (2-2-0-14, 10b). Jednalo se tedy o souboj týmů, které stále živí naději na záchranu v soutěži. Situace domácích byla však kritická a případné porážky by znamenaly již propastnou bodovou ztrátu na osmé místo, zaručující jistotu setrvání v soutěži. Na podzim zůstaly všechny body v Třebové (3:0, 3:0)…

Naše řady byly tentokrát kompletní a k utkání se sešlo 10 hráčů. Sestava tedy vypadala následovně: nahrávač Kolda, přihrávači Váňa a Žibák, ulívač Sláťa, blokaři Víťa a Pája, polař Dodo, na lavičce Jarda a rekonvalescenti Cafin a Pítrs. Třebová sice přijela bez svých dvou nejlepších smečařů Halvy a Němce, ale s vůlí porvat se o body, což dokazovala hned od prvního hvizdu. Třebováci se po sérii nepřesností domácích dostali do rychlého vedení (2:6). Útok domácích narážel na obětavou obranu Třebové, vedenou výborným liberem Vašinou. Hrotovičtí však přidali a postupem času přece jen ztrátu dotahovali, až ji před koncovkou smazali úplně. Odskočit o pár bodíků se jim však nepodařilo a tak přišlo rozuzlení v podobě napínavé koncovky. Domácí měli několik setbolů, ale hosté statečně odolávali. Nakonec přece jen urvaly důležitý první set Hrotovice (28:26). Po změně stran pokračovali Hrotováci ve zlepšené hře a v polovině setu se ujali pětibodového vedení (12:7). Pohodu v domácích řadách však vzápětí rozprášil hostující nahrávač Buchta, který ze své levičky posílal přes síť jednu nepříjemnou plachtu za druhou. Domácí nebyli sto ho ze servisu sundat. Podařilo se jim to až ve chvíli, kdy už byla ve vedení Třebová. V tuto chvíli zasáhli do osudu utkání rozhodčí a několika nepřesnými a spornými výroky na obou stranách ještě přidali pod kotlem. Křivdu cítili především hosté a začali se hádat téměř o každý následný míč. V nervózní koncovce si první setbol vypracovaly Hrotovice a ten také využily (25:23). Rozhození Třebováci už se ve třetím setu nezmohli na výrazný odpor a tři body tak brali domácí (25:16).

Ačkoliv první zápas skončil před půl dvanáctou, chtěli hosté, pravděpodobně rozladěni výkony rozhodčích, hrát odvetu až ve 14h. A tak se také stalo. Váňa mezitím musel odjet. Na bombě ho nahradil Jarda a místo „paroháče“ Vítě šel na blok Cafin. Třebovští určitě chtěli načerpat jak fyzické, tak i psychické síly do odvety, ale dlouhá pauza jim spíše uškodila. Všechny sety byly prakticky stejné. Hosté kladli odpor pouze na začátku a postupně ztráceli větším a větším rozdílem. Nedařila se jim přihrávka a v následném útoku byli postupem času zcela bezzubí. Volejbal v té chvíli sice moc krásy nenabídnul, ale domácím to k druhému vítězství za tři body stačilo.

Snad poprvé, dalo by se říct, kompletní kádr a hned zisk plného počtu bodů. Parádní vstup do druhé poloviny soutěže znamená, že jsme svého soupeře přeskočili a posunuli se tak na deváté místo tabulky. Jablonec bodoval v Hronově (prohra 3:2) a tak ztráta na osmou pozici aktuálně čítá 3 body, což je určitě příjemnější, než předvánočních bodů 8. Za týden odjíždíme na palubovku lídra soutěže Velkého Meziříčí, kde se pokusíme o překvapení.

Naše sestava: J. Beránek, J. Cafourek, J. Čeček, J. Doležal, J. Kolouch ml., Pa. Roupec, Pe. Roupec, J. Slatinský, V. Svoboda, I. Vrána, kouč J. Kolouch st.

Deníček:
* V hotelu se přes Vánoce zvedly ceny! Že budou mít hosté pivko za 35 a limču za 40 to bych pochopil, ale proč máme takovou pálku platit i my, to mi hlava nebere 😉
* Za první hrací víkend na jaře (2 zápasy) jsme urvali stejně bodů jako za celé podzimní snažení (18 zápasů)…
* Úroveň druhého utkání byla místy řekněme nízká. K vidění bylo i nejedno podání pod síť…
* Sláťa dokázal nemožné. Odražený míč od soupeře, který byl nalitý na síti, nikde žádný blok, Sláťa půl druhého metru pod nohama, zkrátka tzv. prázdná branka, loženka jako kjáva a on to „dokázal“ vyhulit do autu! Bylo to asi jako by fotbalista přestřelil branku z brankové čáry. I to je možné…
* Po druhém zápase ani nebyly rybičky pro diváky, což rozčílilo našeho nováčka, ale zároveň nejstaršího plejera Jardu. Pravdou je, že těch příležitostí hopnout mezi diváky po vyhraném zápase letos mnoho nebylo a tak je škoda každou takovou šanci nevyužít!!!

Napsal „Pítrs“.