Baráž o NL…Jak to viděl Kouč

Pánové, dámy, a volejbaloví nadšenci,

ve dnech 27. – 29. 4 2007 se v Hlučíně konala baráž o 2NL mužů. Této baráže jsme se po obsazení 1. místa v KP1 Vysočiny zúčastnili i my – volejbalisté Sokolu Hrotovice.

Pátek 27.4. v cca 9:30 hod. vyrážíme z Hrotovic na baráž do Hlučína. Cestou se stavujeme v motorestu na svačince – česnečka za moc nestála, ale povolili jsme si jedno pivko. řidiči měli smůlu. Odpoledne kolem 14:00 hod. jsme jako první (tradičně) dorazili do místa konání – do sportovní haly v Hlučíně. Celý areál na nás velice zapůsobil: přímo v hale ubytování (150 kč za osobu a noc), fitcentrum, bowling, solárko, bufet s točeným pivkem, venku travnaté fotbalové hřiště, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, volejbalové a tenisové antukové kurty……. paráda

V 17:30 hod. zahájili domácí borci z Hlučína baráž prvním utkáním se Šumperkem a snadno vyhrávají 3:0. Na všechny domácí zápasy návštěva cca 200 diváků a mohutné povzbuzování. Začátky a výsledky všech domácích utkání hlásí regionální rozhlas, plakáty po celém městě – zkrátka, domácí neponechali nic na náhodě ¨

V 19:00 hod začínáme naše první utkání proti Bojkovicím (stejnou baráž absolvovali loni – neúspěšně). Po dvou setech je stav 1:1, ve třetím setu Ivoš špatně došlapuje (vyrobil si výron v levém kotníku) a utkání se dohrává se zaťatými zuby. Po dvouhodinovém klání prohráváme s Bojkovicemi 3:2. Škoda, chybělo málo. Mírně rozladěni po koupeli odcházíme na večeři.

Sobota 28.4. V 9:00 hod. začíná první utkání Hlučín – Vyškov a z Hrotovic vyjíždí plné auto věrných fanynek!!. Zaplněná hala žene domácí Hlučín k perfektnímu výkonu a favorita baráže Vyškov poráží hladce 3:0. Probouzí se Ivoš, kotník má jak bačkoru a na hru to nevypadá. Na blok půjde hrát Martin a budeme bez libera!!

V druhém utkání nastupuje Šumperk proti Bojkovicím a opět překvapení – Šumperk vyhrává a do haly vchází naše faninky: naše Hana, Lenka Vity, prcek Iva, Cafinova Jiřka (to Cafin nečekal, ale tušil) a fakouš Milča Ben-Eš. Super, nejsme tady sami.

Kolem 13:00 hod. nastupujeme proti proti Vyškovu ( i přes jednu porážku působí velice sebevědomě). Začátek nám vyšel parádně a po dvou setech vedene 2:0, Třetí set vyhrává soupeř a stahuje na 2:1. Holky s Milanem dělají co mohou, tři trumpety nazvedávají střechu u haly a čtvrtý set patří nám a porážíme Vyškov 3:1. Už jsme klidní, domů už nepojedem s ostudou, něco jsme uhráli.

Ve čtvrtém utkání dne domácí Hlučín (opět před plnou halou) poráží Bojkovice! Opět jasná výhra 3:0 a Hlučín už postupuje!!

K poslednímu utkání soboty nastupujeme my proti Šumperku. Šumperk se pomalu rozehrává, ale na náš výkon a povzbuzování našich faninek nestačí a máme druhou výhru, tentokrát 3:0 a začínáme počítat výhry a sety.

Hlučín je jasný – ten postupuje. My máme silně plusové skóre setů. Bojkovice a Šumperk už nás nedoženou. Jedině Vyškov, který jako jediný bude v neděli hrát dva zápasy, by nás mohl uhrozit, ale musel by dvakrát vyhrát 3:0.

Večer ve 20:00 hod. odcházíme celá parta i s holkama do restaurace na večeři. Nechtějí nám nic uvařit, my se přesouváme do jiné restaurace a holky s Milanem jedou domů. Cestou měli nepříjemný defekt na kole, ale fanouš Milan vše zvládl a kolem půlnoci byli všichni doma.

Holky děkujem!!!!!!!!, byly jste nejlepší!!!!!

I my jdeme spát brzy, ráno hrajeme až druhý zápas a tak budeme vědět co nás čeká.

Neděle 29.4. V 9:00 hod. Nastupuje Vyškov proti Bojkovicím. Postupně se probouzíme a povzbuzujem Bojkovice. Po velkém boji Bojkovice vyhrávají 3:2 a my máme jistý postup!!!!!

V druhém utkání dne (v posledním našem) nastupujeme proti domácímu Hlučínu (opět před plnou halou) a prohráváme 3:2., ale to už nic neřeší, jsme tam!!!

V posledním utkání baráže nastoupil Šumperk proti Vyškovu – výsledek nevím, už o nic nešlo, to už jsme cestovali domů. Po cestě jsme se ještě stavili ve Vyškově v Aquaparku na jídlo a koupačku.

Večer v 20:00 hod. jsme v Hrotovicích. Myslím, že výkony jednotlivých hráčů nejsou až tak důležité, všichni zahráli super, vždyť jsme vybojovali 2. ligu!!!!!!!!

Velký podíl na postupu mají i holky s Milanem, protože jejich povzbuzování nás nabudilo k super výkonu.

Za krásný ale náročný víkend vám všem děkuje J. Kolouch st.