Dva body byly tentokrát málo!

Hrotovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:2 (-20, -19, 17, 11, 4), 1:3 (22, -19, -20, -26)

V sobotu 21.1. pokračovala volejbalová 2-M-B. Hrotovice přivítaly na prknech své ZŠ hradeckou Slavii. Domácí toužili ukořistit nějaký ten bodík, který by jim pomohl vylepšit jejich nepříznivou situaci na předposlední příčce (3-1-1-17, 12b). Hosté na tom byli o poznání lépe a to na druhém místě tabulky – pouze vinou horšího skóre (17-2-2-1, 57b). Na podzim Hrotovice dovezly z Hradce jeden bod (3:2, 3:0)…

Naše řady ani tentokrát nebyly kompletní. Absenci ohlásil „Herminátor“ Víťa, s kotníkem laborující Váňa a částečně i směnař Cafin. Sestavu jsme slepili následovně: nahrávač Kolda, přihrávači Žibák a Pítrs, ulívač Sláťa, blokaři Cafin a Pája, polař Dodo, na lavičce pouze Jarda. Hosté začali utkání velmi dobře a od úvodního hvizdu dokazovali, proč jsou zatím na druhém místě tabulky. Nepříjemný servis, pečlivě schovaný za clonou, dělal v domácích řadách pěkný čurbes. Ztížený hrotovický útok pak narážel na výborné hradecké pole. A protože v útoku hosté nekazili, staly se první dva sety vcelku jasnou záležitostí. Domácí se však nehodlali vzdát! Zpřesnili přihrávku, přidali na útoku a v poli. Potíže na přihrávce se přesunuly na druhou stranu sítě a Hradec měl najednou velké problémy. Zpracování domácího podání vázlo a začaly podstatně rychleji naskakovat čárky v kolonce Hradec – neúspěšné útoky. Obraz hry se z ničeho nic zcela obrátil a hosté nevěděli, která bije. Dva sety jednoznačně pro Hrotovice a na řadu přišel tie-break. Hosté určitě chtěli navázat na první dva sety, ovšem opak byl pravdou. Rozjetí domácí dál byli pány na hřišti a první bod hosté zaznamenali až za stavu 5:0. Hrotovice své vedení dál navyšovaly. V útoku hrál prim především Sláťa, který chytil slinu a složil snad všechno, co mu přiletělo pod ruku. Pátý set tak skončil debaklem 15:4 a bonusový bod patřil domácím.

Odveta ve 14h. Cafin mezitím musel do práce a Pítrse chytla záda, takže Jarda šel na blok a Dodo musel na prdu. Na lavičce pouze „neschopný“ Pítrs. Sestava tedy značně okleštěná, ovšem v úvodu odvety nebyly absence na hrotovické straně znát. Obraz hry se příliš nezměnil a domácí brali první set 25:22. Hradečtí se však oklepali, přestali kazit a začali využívat nezvyklých postů domácích hráčů. Hrotovickým jako by trošku docházely síly – fyzické, těch emočních měli stále dost. Hosté se uklidnili a začali opět předvádět „svůj“ volejbal, na který domácí dva sety nestačili – 1:2 na sety. Do čtvrtého dějství tedy vstupovaly Hrotovice s touhou urvat alespoň bod a vynutit si pátý set. Ten čtvrtý byl dlouho vyrovnaný, před koncovkou se však vedení ujali hosté 18:20. Domácí však šňůrou v pravý čas otočili na 23:20. Velmi nadějný stav volal po tie-breaku, jenže… Setboly přišly za stavu 24:22, bohužel ani to nestačilo. Hradec srovnal. Poslední setbol měli Hrotovičtí za stavu 26:25. Dokonce měli chycený míč a šanci na protiútok, ovšem zcela nevhodně zvolenou nahrávkou si nedokázali připravit pořádný útok, což hosté následně ztrestali třemi body v řadě a domácím tak zbyly oči pro pláč. Všechny body z druhého zápasu tedy vydoloval Hradec Králové v poměru 1:3.

Hodnocení celého dne je rozpačité. Na jednu stranu Hradec do té chvíle z odehraných 22 zápasů prohrál pouze 3 a získané dva body proti druhému týmu tabulky jsou výborné! Ovšem hosté byli tuhle sobotu hratelní. Škoda okolností, které ovlivnily naši sestavu pro odpolední zápas. Možná nemuselo zůstat jen u dvou bodů. V tabulce to neznamená téměř nic. Jablonec uhrál taky dva body (2 prohry 3:2 ve Chvaleticích) takže na záchranu ztrácíme stále šest bodů. Ty můžeme smazat za 14 dní, kdy odjíždíme k velmi důležitým zápasům právě do dalekého Jablonce nad Nisou. Doufejme, že do té doby vyléčíme všechny bolístky a budeme schopni se adekvátně porvat o veledůležité body proti soupeři, kterého potřebujeme v konečném pořadí dostat pod sebe. Držte nám palce!

Napsal „Pítrs“.

Naše sestava: J. Beránek, J. Cafourek, J. Čeček, J. Doležal, J. Kolouch ml., Pa. Roupec, Pe. Roupec, J. Slatinský, kouč J. Kolouch st.